Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Më në fund një lajm i mirë, deputeti Andi Përmeti fiton betejën me Covidin në Turqi

Më në fund një lajm i mirë nga deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Andi Përmeti, i cili ka fituar betejën me Covid 19. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i grupit parlamentar në PS, Taulant Balla.

“Kolegu ynë Andi Përmeti e fitoi betejën e COVID-19, gjej rastin ta ndaj dhe me ju këtë lajm të mirë”, tha Balla gjatë fjalës së tij në Kuvend. Kujtojmë se prej një periudhe të gjatë Përmeti vijoi kurimin për COVID në vendin tonë, ndërsa pas përkeqësimit serioz të situatës, ai u dërgua për trajtim të specializuar në Turqi.

Fatmirësisht deputeti 33-vjeçar e fitoi betejën ndaj virusit vdêkjeprurës, duke gëzuar më së shumti familjarët e tij. Përmeti ndodhej prej më shumë se tre javësh në Turqi, ku qendoi në repartin e terapisë intesive.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *