Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Mbyllja e aeroportit të Rinasit, Basha zbulon kush fshihet pas grevës së kontrollorëve

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me mbylljen e aeroportit të Rinasit pas pezullimit të punës nga punonjësit e Albcontrol. Basha shprehet se është vetë kryeministri Rama ai i cili fshihet pas grevës së kontrollorëve të trafikut ajëror.

Kryedemokrati i bën thirrje kryeministrit të ndërpresë grevën dhe të ndal kërcënimet ndaj shqiptarëve.

Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama. Ai është i vetmi përgjegjës për këtë.

I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij“, shkruan Basha në Twitter.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (55%, 12,339 Votes)
  • PS (28%, 6,243 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 1,979 Votes)
  • LSI (5%, 1,116 Votes)
  • Të tjera (4%, 911 Votes)

Total Voters: 22,588

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.