AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Grupi i turistëve shqiptar bllokohet në kanionet e Holtës, emergjenca në vendngjarje

Një grup turistësh shqiptarë kanë mbetur të bllokuar pasditen e sotme në kanionet e Holtës, në Gramsh.

Ndërkohë që nuk dihet ende gjendja e tyre, për t’ju ardhur në ndihmë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë, emergjencat dhe zjarrefiksja.

Burime bëjnë me dije se vetëm nga spitali i Gramshit janë nisur drejt vendit të ngjarjes 3 auto-ambulanca.

Nga të dhënat paraprake nuk dihet nëse kemi të bëjmë me persona të lënduar, pasi që zona ka vështirësi edhe me valët telefonike, ndaj dhe kërkimi i ndihmës ka qenë i vështirë.

Thuajse 1 dekadë nga vrasjet e 4 personave në protestën e dhunshme të 21 janarit, mendoni se:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *