Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

E shtrijnë në tokë dhe i lidhin duart, Policia ndalon burrin e Besa Shahinit

Policia e Kosovës, ka arrestuar disa aktivistë të Parisë Socialdemokrate, të cilët kishin organizuar një aksion simbolik para Policisë.

Qëllimi i këtij aksioni të PSD-së, ishte kundërshtimi i vendimit për t’i dënuar qytetarët për mos respektim të masave anti-Covid, ndërsa që partive politike po ju lejohet mbajtja e takimeve para fushatës duke mos respektuar masat.

Në pamjet e publikuara, shihet se aktivistët e PSD-së janë arrestuar dhe aksioni i tyre nuk është lejuar të vazhdojë.

Në pamje shihet edhe kreu i kësaj partie, Dardan Molliqaj, bashkëshorti i ish-ministres shqiptare Besa Shahini.

Gjatë muajve të fundit, aktivistët e PSD-së ishin arrestuar disa herë për shkak të aktiviteteve të tyre.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *