Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Covidi mbërthen prefekturën e Vlorës, mbyllet institucioni

Prefektura e Vlorës është mbyllur për shkak se një punonjës ka rezultuar pozitiv me Covid 19.

Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se institucioni ka mbyllur dyert deri në marrjen e përgjigjeve për personat që kanë pas kontakt me të infektuarin.

Në qytetin e Vlorës janë aktualisht 270 persona aktivë me Covid 19, një pjesë e të cilëve dhe punonjës në administratën publike, në kopshte e në shkolla.

Prej ditësh në vendin tona janë shtuar ndjeshëm rastet e reja me Covid 19, ku vetëm dje u shënuan 301 raste të reja dhe 4 humbje jete në spitalet Covid, duke e çuar në 458 numrin e v.iktimave që kanë ndëruar jetë që prej fillimit të pandemisë.

Prej një jave tashmë maska është bërë e detyrueshme në çdo ambient jashtë shtëpisë, por kjo ende nuk është reflektuar në rastet e reja ditore që sa vijnë edhe shtohen.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.