Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Arrestohet pronari i një lokali në Tiranë, 6 persona u kapën duke luajtur poker me lekë në biznesin e tij

Pronari i një lokali në kryeqytet është vënë në pranga  pasi në kundërshtim me ligjin kishte hapur biznesin e tij për lojëra fati, ndërsa 6 të tjerë, personat që u konstatuan në flagrancë se po luanin janë vënë në hetim.

Mësohet se pronari i arrestuar është E. B., 40 vjeç, banues në Tiranë I cili kishte në pronësi një lokal në rrugën “Haki Stërmilli” në Kombinat.

Nga kontrollet u konstatua se 6 personat ndaj të cilëve ka nisur hetimi janë kapur duke luajtur lojëra me letra pokeri me lekë.

Mbi ta rëndon akuza për veprën penale “Organizim ose ushtrim i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Ndërkohë policia në cilësinë e provës materiale u sekuestruan letra pokeri dhe sasia e lekëve që ishin vënë në lojë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *