Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ardjan Çapja pëson arrest kardiak në qeli, dërgohet me urgjencë në spital

Ardjan Çapja ka pësuar arrest kardiak vetëm 1 ditë as arrestimit nga policia dhe për pasojë është dërguar për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor në spital.

Sipas informacioneve jo zyrtare Çapja është dërguar në një spital në kryeqytet.

Ardjan Çapja u arrestua në banesën e tij ditën e djeshme gjatë një operacioni të forcave RENEA dhe kanë shpallur në kërkim të vëllanë e tij, Florencin.

Vëllezërit Çapja janë arrestuar si të dyshuar për vrasjen e ndodhur në 2012-tën, ku së bashku me shtetas të tjerë, kanë vrarë me armë zjarri shtetasit Gentian Beqiri dhe Nezir Beqiri (babë e bir).

Gjatë operacionit, në banesën e shtetasit Ardian Çapja alias Çopja, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov.

Dyshohet se vrasja e bab e bir, është kryer për shkak të hasmërisë mes dy fiseve, që kanë dominuar prej vitesh qytetin e Elbasanit.

Gentian Beqiri ka qenë dënuar si i implikuar në vrasjen e biznesmenit Sokol Çapja, në vitin 2005, dhe teksa ndodhej nën masën e arrestit të shtëpisë, ai u vra së bashku me të atin e tij.

Për këtë krim të dyfishtë janë arrestuar në herët dhe shtetasit Jorgo Leku, i cili përdorte dhe disa identitete të tjera, Etien Cani dhe Ervis Bardhi.

Ndërkohë që ndaj vetë Ardian Çapjat, i cili u vu sot në prangat e policisë, vitin e kaluar u organizua një atentat për eleminimin e tij me snajper. Nga ngjarja Ardian Çapja mbeti i plagosur, ndërkohë që ngjarja nuk u arrit që të zbardhej asnjëherë nga ana e Policisë, duke e lënë përplasjen mes bandave në kushtet e vetëgjyqësisë. (Lexo edhe ketu lajmin) 

Ardian Çapja ka qenë dhe subjekt i ligjit të OFL-së, ndërkohë që pavarësisht se përflitet si një mbështetës i të djathtës, vitin e kaluar atij i është zbuluar një foto me kryeministrin e vendit, në një prej lokaleve që ka në pronësi të tij.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.