Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ 10 mijë lekë shtesë çdo muaj për ùshtarakët, ministrja Xhaçka jep lajmin e mirë për FA-të

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka njoftuar sot se do të rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për efektivët e Forcave të Ármatosura. Që prej muajit Korrik sipas Xhaçkës do të jepen 10 mijë lekë të reja shtesë për ushatarkët, vendim që sipas saj do të ketë ndikim të menjëhershëm te familjet e forcave të ármatosura.

“Nga korriku 10 mijë lekë pagesë shtesë çdo muaj për ushqimin. Pagesa shtesë, impakt pozitiv në buxhetet familjare të ùshtarakëve. Pagesa, shenjë vlerësimi për punën e jashtëzakonshme të ùshtarakëve”, u shpreh Xhaçka, teksa takoi kontingjentin e Pòlicisë Ùshtarake, që do niset me mision në Afganistan.

Xhaçka inspektoi mjediset e reja të ndalimit disiplinor në Pòlicinë Ùshtatake, për të cilin ka financuar ambasada e SHBA-ve në Tiranë, që konfirmon edhe njëherë mbështetjen e vazhdueshme që ka dhënë për vendin tonë, veçanërisht në çështjet e sigurisë.

(E.K/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *