Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Po rrethohet trualli i Teatrit, Aleanca thërret sot protestë në minutën e fundit

Aleanca për Teatrin ka thirrur sërish protestë pasditen e sotme në orën 19:30 tek sheshi para pedonales në Tiranë.

Burime për Fax News bëjnë me dije se vendimi është marrë në momente të fundit, për arsye se punonjësit kanë filluar rrethimin e zones dhe pronës së Teatrit Kombëtar.

“Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar! Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet! Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!”- njofton Aleanca.

Ndërkohë sot orën 17:00 në Durrës, përpara Pallatit te Kultures, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit mban nje tubim sensibilizues për situatën e krijuar pas shembjes së Teatrit Konbëtar, ku ka ftuar edhe qytetarët.

Pas përfundimit të protestës së fundit, Aleanca u paraqit në SPAK për të kërkuar që të nisë hetimet për dhunën e ushtruar ndaj artistëve e aktivistëve ditën e shembjes së Teatrit.

Budina njoftoi se Aleanca do të dalë në qytete dhe do të mbledhe firmat që Teatrit të jetë aty ku duhet, ndpërmjet një peticioni i cili u prezantua me protestën e thirrur me datën 20 maj.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *