Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Ky shtet qenka i preferuar i ‘UFO-ve’, 10% e popullsisë së vendit pretendon se i ka parë

Pyetja a jemi apo jo të vetëm në Univers, ka munduar shumë njerëz dhe mendimtarë për një kohë të gjatë.

Së fundmi kjo çështje është kthyer në “rend dite” pasi po publikohen shumë teori dhe përvoja nga njerëz që pretendojnë se kanë parë UFO, ose që kanë komunikuar me ta.

Në Britani, 10% e njerëzve mendojnë se kanë parë UFO. Në lidhje me këtë u krijua një sondazh nga dy ekspertë të fushës: Philip Mantle, drejtori i hetimeve për Shoqatën Britanike të Kërkimeve të UFO-ve; dhe Nick Pope, një ish-kërkues në lidhje me UFO-t në Ministrinë e Mbrojtjes.

Në pyetje u morën 2.000 persona të rritur në Mbretërinë e Bashkuar, ku në fokus ishin fenomenet ajrore jashtëtokësore dhe të paidentifikuara. Nga përgjigjet e tyre rezuloti se 10%-11% kishin parë UFO.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.