Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

“Ky ishte një gabim serioz dhe unë ndihem e zënë ngusht!” Rita Ora kërkon publikisht falje pasi theu masat Anti-Covid për ditëlindje

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, para disa ditësh e ka festuar ditëlindjen e 30-të.

Me këtë rast ajo ka festuar në një restorant në Notting Hill, Londër duke thyer kështu rregullat anti-Covid.

Lidhur me këtë fakt, këngëtarja shqiptare ka kërkuar falje publike duke u shprehur se ishte diçka e momentit dhe se ka qenë gabim duke pasur parasysh situatën e rëndë në të cilën na ka sjell virusi Covid-19 dhe në këto rrethana duhet ndjekur rregullat për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

“Përshëndetje të gjithëve, unë isha e përfshirë në një mbledhje disa miq për të festuar 30 vjetorin e lindjes. Ishte një nxitje e momentit kur vendimi u mor me pikëpamjen e gabuar se ne po dilnim nga bllokimi dhe kjo do të ishte në rregull. Më vjen shumë keq për thyerjen e rregullave dhe nga ana tjetër kuptoj se kjo i vë njerëzit në rrezik. Ky ishte një gabim serioz dhe i pafalshëm. Duke pasur parasysh kufizimet, unë e kuptoj se sa të papërgjegjshme ishin këto veprime dhe marr përgjegjësi të plotë. Ndihem e zënë ngushtë duke ditur se sa njerëz kanë punuar për të luftuar këtë sëmundje të tmerrshme dhe duke qenë plotësisht të vetëdijshëm për sakrificat që njerëzit dhe bizneset kanë bërë për të mbajtur të gjithë ne të sigurt. Edhe mendova se kjo nuk do ta bëjë atë të drejtë, unë do të kërkoja sinqerisht falje”, u shpreh Rita Ora nëpërmjet një postimi në Instagram.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *