Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kuvendi “i kthehet” normalitetit, nis punën me shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar se nesër në orën 11:00 do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Në njoftim thuhet se mbledhja do të bëhet online dhe Në rend ditë është miratimi i procesverbalit të mbledhjes së 28 shkurtit 2020 si dhe miratimi i vendimit të ndërmjetëm për zgjatjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit Hetimor.

Kujtojmë se ky komision kishte kohë që kishte filluar punën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta në kuadër të ushtrimit të kompetencave për zhvillimin e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore si edhe për të kontrolluar ligjshmërinë  e veprimeve dhe procedurës të ndjekur nga Presidenti.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close