Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Kush është ylli i “Playboy” që do të sfidojë Putin në zgjedhjet presidenciale në Rusi (FOTO)

Këtë muaj mars do të mbahen zgjedhjet presidenciale në Rusi, dhe është shpallur kandidatja e parë që do të garojë përballë Vladimir Putin.

Ksenia Sobchak, një yll i rrjeteve sociale dhe televizioneve, si dhe një gazetare liberale që ka marrë pjesë në protestat e opozitës, tha se po garon si një kandidate e protestave kundër të gjithëve.
“Unë quhem Ksenia Sobchak, jam 36 vjeç dhe kandidoj për presidente. Kur isha një studente 18-vjeçare, Vladimir Putin u bë president dhe fëmijët që lindën në atë vit do të votojnë sot për herë të parë. Mendoni për këtë. Gjatë këtyre viteve është rritur një brez i ri, që dëshiron të shohë një Rusi të ndryshme, të qytetëruar dhe europiane,”- tha ajo.

Sobchak  është gjithashtu vajza e mësuesit të politikës së Vladimir Putin.

Në vitet ’90, Putin ishte zëvendësi i babait të saj, Anatoly Sobchak, kryebashkiaku i Shën Pjetërburgut., kandidate presidenciale.

Nëse kthehemi pas në kohë, Ksenia ka pozuar edhe për revistën e njohur “Playboy”.

(F.M/Faxweb)

Image result for Ksenia Sobchak playboy

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *