Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


PolitikëTe FunditTe Gjitha

Kush është Ledina Mandija, dëshmitarja e CEZ që do i zërë vendin Peleshit

Emri i Propozuar nga Partia Demokratike për të zëvendësuar zv.kryeministrin Niko Peleshi, është ish-avokatja e shtetit Ledina Mandija.

Avokatja Ledina Mandija ka lindur në Shkodër më 3 qershor 1974, ndërsa përveçse ka qenë Avokate e Shtetit ajo është thirrur edhe si dëshmitare në komisionin hetimor për CEZ.

Ky propozim i PD vjen si pjesë e marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha, për t’i dhënë një zgjidhje krizës politike. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.