Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Kush e pagoi biletën e Lleshajt për Bejrut”, drejtoresha e “Open Data”: Nga 1 Janari MB ka shpenzuar 60 mijë $ udhëtime

Aranita Brahaj, drejtoreshë e Open Data ka ngritur një pyetje mbi pagesën e udhëtimit të ministrit të Brndshëm Sandër Llashaj në Belrut, udhëtim që sipas saj u bë për të realizuar nja ‘Foto-Propagandë” me Alvin Berishën.

Sipas saj, nga data 1 Janar e këtij viti dhe deri më tani, Ministria e Brendshme ka shpenzuar për udhëtime jashtë vendit, mbi 60 mijë dollar ndërsa argumenton se mes tyre mund të jetë edhe pagesa për biletën e Lleshajt Tiranë-Bejrut për një Foto Promocionale (propagandistike) me Alvin.

Reagimi i plotë:

Kush e pagoi biletën e z. Lleshi për Bejrut. A janë dakord taksapaguesit të kontribuojnë që ministri të udhëtojë për Foto-Propagandë
Nga 1 janari e deri sot Ministria e Brendshme ka paguar përmes thesarit për axhensi për transport ajror shumë prej 6.25 milionë lekë (me shume se 60 mijë usd) si Udhëtime Jashtë Vendit. Në shumicën e rasteve këto janë udhëtime të ministrit dhe zyrtarëve nivel i lartë, shpenzime të aparatit të ministrisë dhe jo të Policisë së Shtetit. Mes tyre duhet të jetë edhe pagesa për biletën e Ministrit Tiranë-Bejrut për një Foto Promocionale (propagandistike) me Alvin

 

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *