FlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Kush duhet të kujdeset më shumë për mbrojtjen nga Koronavirusi (Tabelat sipas gjinisë, moshës dhe sëmundjeve)

Koronavirusi ka filluar të përhapet shpejtë në shtete të ndryshme.

Ky virus që po përhapet me një shpejtësi të madhe tashmë duket se nuk po gjendet një mënyrë për ta kontrolluar, por vetëm po merren masa për tu kujdesur në maksimum.

Numri i të viktimave në të gjithë botën ka shkuar 2362 dhe dy prej tyre janë nga Italia.

Numri i personave të prekur në të gjithë botën ka arritur në 78 mijë.

Por sipas statistikave të kryera nga shkencëtarët kinez personat që duhet të kujdesen më shumë janë këto më poshtë:

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *