Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaRajoniTe FunditTe Gjitha

”Kush do të jetë kryeministri i ardhshëm?”, Kosova PUBLIKON rezultatet e sondazhit

Një prej kompanive kërkimore gjermane SDR ka kryer një sondazh për zgjedhjet në Kosovë.

Të pyetur se kë do të votonin si Kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, qytetarët kanë zgjedhur Avdullah Hotin me 40.4%, i dyti Ramush Haradinaj me 34.2% dhe i treti Albin Kurti me 25.4%.

Pyetja tjetër që iu është drejtuar kandidatëve të këtij sondazhi është: “Cili nga kandidatët për kryeministër e konsideroni si të ndershëm dhe të besueshëm?”.

Sipas këtij sondazhi, rezulton se: Avdullah Hoti është më i ndershmi dhe më i besueshmi me 27.30% respektivisht 30.12%, i dyti është Albin Kurti me 25.30% dhe 24.10%, ndërsa i treti është Ramush Haradinaj me 21.90% dhe 19.10%.

Kujtojmë se zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen të dielën. (E.K/SHUPLAKA)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.