AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kurti i kthen një letër të gjatë Thaçit: Mos bëj presion, jemi afër marrëveshjes me LDK

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar që të mos ndikojë dhe të mos imponojë krijimin e qeverisë.

Kurti i ka thënë Thaçit se Kushtetuta e vendit nuk i njeh presidentit rol aktiv në krijimin e qeverisë, mirëpo shton se presidenti duhet ta bëjë këtë në mënyrë neutrale, dhe duke mos u shfaqur i njëanshëm.

Ai ka kërkuar që presidenti të mos bëjë presion e vlerësime politike. Në fund, Kurti e ka lajmëruar Thaçin se janë afër arritjes së marrëveshjes me LDK.

Letra e plotë e Vetëvendosjes: 

 

Një person u rrëmbye në Kamzë në mesditë, në sytë e shumë dëshmitarëve. Sot, pas 11 ditësh policia raporton se ai ka vdekur ditën e pengmarrjes, por nuk po i gjejnë trupin. Çfarë mendoni?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *