Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Kur të njihni një djalë të tillë, mos e lini kurrë të largohet nga jeta juaj

Kur të gjesh djalin që nuk të lë të shkosh në shtrat e zemëruar, apo të qëndrosh vetëm për të zgjidhur problemin, mos e lër të largohet.

Kur të gjesh djalin që udhëton për orë e orë të tëra vetëm për të kaluar kohë me ty, mos e lër të largohet.

Kur të gjesh djalin që ta hap derën e makinës për të hipur, mos e lër të largohet.

Mos e lër të largohet nëse dëshiron të të tregojë se të qenit kavalier është diçka që nuk ka vdekur.

Mos e lër të largohet nëse do motrën e tij dhe flet shumë për të ëmën.

Mos e lër të largohet nëse kërkon falje kur e di që ka gabuar.

Mos e lër të largohet nëse nuk e ka problem të të thotë sa e bukur je.

Kur të gjesh djalin që kërkon të qëndrojë me ty edhe kur është i zemëruar, mos e lër të largohet.

Kur të gjesh djalin që nuk ka frikë të kalojë kohë me familjen tënde dhe sillet mirë me prindërit e tu, mos e lër të largohet.

Kur sheh që ai të do në të ardhmen e tij, mos e lër të largohet.

Mos e lër të largohet nëse nuk ka frikë të tregojë se sa shumë të dashuron, që të puth dhe të shtrëngon dorën edhe në publik.

Mos e lër të largohet nëse mendon se është një person tek i cili mund të mbështetësh dhe që nuk do të të braktisë kurrë.

Mos e lër të largohet nëse e mendon gjithmonë. Ai me të cilin do të dëshiroje të flisje tërë kohën.

Mos e lër të largohet nëse për të flet gjithë kohën me miqtë.

Kur të gjesh një djalë që nuk ka motiv për të të gënjyer, mos e lër të largohet.

Kur të gjesh një djalë që nuk i do personat që nuk të duan, mos e lër të largohet.

Mos e lër të largohet nëse nuk e ka problem të pranojë se sa shumë të dashuron.

Mos e lër të largohet nëse të respekton dhe nuk dëshiron kurrë të të lëndojë.

Sepse dhimbja jote është edhe e tija.

Mos e lër të largohet nëse është i gatshëm të bëjë çfarëdolloj gjëje në çfarëdolloj momenti.

Kur të gjesh një djalë të zotin…

Jepi vlerën e duhur dhe mos e lejo të largohet.

Duhet të dimë t’i vlerësojmë sepse ndonjëherë i kemi përpara syve dhe nuk i vlerësojmë.

T’i japim vlerën e duhur njerëzve të mrekullueshëm, e meritojnë!

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

A mendoni se duhet të hapen shkollat në 14 shtator sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *