Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Kur kam ardhur në fillim takoja burra, burra dhe vetëm burra”, Rama rrëfen historinë e viteve më parë nga Kruja: Doja t’i pyesja, po ju nga keni dalë

Kryeministri Edi Rama gjatë nisjes së takimit electoral në krujë mbrëmjen e sotme, tregoi një histori personale nga kontakti me strukturat e Partisë Socialiste në Krujë. Rama u shpreh se shihte vetëm burra në takime sa një moment tha me ironi dhe humor deshi t’i pyeste: “Po ju nga keni dalë”.

Kur kam ardhur në fillim në Krujë, takoja burra dhe vetëm burra. Kur i pyesja se ku janë gratë, më thonin ‘ku ka gra këtu’. Më vinte t’i pyesja, ‘po ju ng akeni dalë’, por nuk i pyesja për këtë gjë. I pyesja se kush i pret në shtëpi. Gjithsesi, e kuptoj që burrat këtu janë mësuar që të mos hapin krah e të pranjnë se gratë janë pjesë e vendimmarrjes. Faktikisht sot pamja është diçka tjetër”, tha Rama

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.