Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kur do tërhiqesh nga politika? Berisha jep përgjigjen epike

Në një emision që zgjati më shumë se dy orë, ish-kryeministri Sali Berisha nuk i shpëtoi as pyetjes së famshme se kur do të largohet nga politika.

Dhe për të gjithë ata që e pëlqejnë Berishën, ka një lajm të mirë, pasi ish-kryeministri dhe presidenti i vendit nuk ka ndërmend të heqë dorë kollaj.

“Një orë para se i Plotëfuqishmi të më marrë frymën e fundit”, iu përgjigj Berisha pyetjes direkte për largimin, duke lënë të nënkuptohet se tërheqja nga politika nuk është fare në planet e tij.

Berisha ka qenë tejet energjik gjatë emisionit, ku dominoi tërësisht mbi gazetarës, madje në një moment u ngrit nga vendi i tij për të shpjeguar grafikët e largimit të shqiptarëve në monitor.

Nuk është pak për një 75 vjeçar…

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *