Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kur do të dalë rezultati i zgjedhjeve të 25 Prillit? E zbulon Celibashi

Në 25 prill shqiptarët do u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur Kuvendin e ri. Por kur do të dalë rezultati?

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u shpreh sonte te “Java” se shpreson që partia fituese të dalë për 48 orë, ndërsa për kandidatët që garojnë duhet mbi një javë.

“Për të mësuar se cila parti do jetë fituese dhe që më pas do të formojë qeverinë, do ishte mirë brenda 48 orëve. Ndërsa numërimi i kandidatëve do të marri shumë kohë, mbi një javë” deklaroi ai.

Një debat në vete është edhe mënyra e votimit. I pyetur nëse mund të votohet subjekti A dhe kandidati i subjektit B, Celibashi tha “Jo, sepse bëhet e pavlefshme vota” përfundoi ai.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.