Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ Të infektuar me COVID-19, dy persona nga Kukësi nisen me urgjencë drejt Tiranës

2 raste të reja janë zbuluar me Covid-19 në Kukës. Burime për Fax News me dije dy të prekurit janë dërguar drejt siptalit Infektiv të Tiranës.

Dyshohet se dy qytetarët janë infektuar nga kontaktet me rastet e para, pasi kanë marrë pjesë në një varrim në fshatin Bicaj.

Kujtojmë se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 368 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive, ndërkohë që tre persona kanë ndërruar jetë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 30 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Kavajë, Fushë-Arrëz, 5 në Vlorë, nga 4 raste në Krujë, Durrës, Lushnje, nga 2 raste në Fier, Kurbin, Korçë, Berat, Dibër, Vau i Dejës, dhe nga 1 rast përkatësisht në Elbasan, Lezhë, Has, Pukë dhe Rrogozhinë.

Vijon…

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *