Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Video epike/ I pròtestuan përballë shtëpisë, kryebashkiakja bashkë me burrin i del me ármë

Një skenë e çuditshme është xhiruar të dielën në Saint Luis të Missouri, SHBA, gjatë pròtestave kundër kryebashkiakes, Lyda Kreëson.

Kjo e fundit në një deklaratë përmes rrjeteve sociale kishte publikuar emrat e atyre që kishin kërkuar reforma në polici. Kjo u shoqërua me pròtesta përballë shtëpisë së kryebashkiakes por ajo që ndodhi më pas i shokoi të gjithë.

Bashkë me bashkëshortin e saj Lyda doli e ármatosur përpara shtëpisë së tyre, ndërsa pròtestuesit paqësorë po kalonin. Disa filmuan gjithë ngjarjen me habi, të tjerë pròtestues u përpoqën që të mbanin turmën larg shtëpisë, ndërkohë që pamjet e mëposhtme janë vërtetë të papërsëritshme.

SHBA është një nga vendet ku shumë prej qytetarëve mbajnë ármë në shtëpitë e tyre, dhe jo në pak raste ata janë përfshirë në ngjarje të dhùnshme, apo në vrásje.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *