Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Kryeministri i Pakistanit infektohet me COVID-19, dy ditë pasi mori vaksinën kineze ‘Sinopharm’

Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan rezultoi pozitiv me COVID-19, tha zyra e tij, vetëm dy ditë pasi ishte vaksinuar kundër sëmundjes.

“Në këtë pikë, Zyra mund ta konfirmojë vetëm që kryeministri ka rezultuar pozitiv me coronavirus dhe është vetë-izoluar”, tha zyra e tij të shtunën.

Sipas Al Jazeera, Khan, 68-vjeç, u vaksinua të enjten me vaksinën e prodhuar kineze “Sinopharm”, teksa vendi lufton me valën e tretë të pandemisë.

Khan ka mbajtur kohëve të fundit takime të rregullta dhe të shpeshta, përfshirë pjesëmarrjen në një konferencë sigurie të mbajtur në kryeqytetin, Islamabad, ku morën pjesë një numër i madh njerëzish.

Vendi i Azisë jugore prej 220 milionë banorësh po sheh një rritje të shpejtë të infeksioneve me coronavirus.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.