FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Kryemadhi ngre alarmin: Rama të kujton Kim Jong Un, po shkojmë drejt një diktature

Mbërmjen e djeshme në emisioni ‘Opinion’ kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka kritikuar ashpër kryeministrin Edi Rama për ofendimin që bëri ndaj ish kryeministrit Berisha.

Po kështu Kryemadhi e ka quajtur një sjellje jonormale atë të Gramoz Ruçot gjatë seancës në Kuvend.

“Karrigia e kryetarit të Parlamentit nuk është e zotit Ruçi. Ai aty është vetëm për të zbatuar rregulloren. Arroganca që vjen si rezultat i euforisë që u është krijuar nga bandat dhe krimi. Sjellja e zotit Ruçi tregon se si është i kapur ky shtet. Pa pike turpi shikojmë dhe një kryeministër që të kujton Kim Jong Un po që është version i gjatë, që thotë e kam sharë nëpër dhemb. Çdo ditë e më shumë po shkojmë drejtë një diktature” , u shpreh Kryemadhi.   (J.V/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.