Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëRajoniTe FunditTe Gjitha

“Kèqardhje për ata që kam pasur kontakte”, drejtuesi vendor pozitiv me Covid-19

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ka dalë pozitiv me cOVID-19, një ditë pasi ka njoftuar se ka pasur kontakt me person të sëmurë.

“Pas testimit të realizuar dje për mundësinë e infektimit me COVID-19, Ju INFORMOJ se kam rezultuar POZITIV. Ndjej keqardhje për të gjithë ju/ata me të cilët kam pasur kontakt. Nga ky pozicion edhe njëherë JU APELOJ, JU LUS për kujdes, masa mbrojtëse dhe respektim të rekomandimeve!”, ka shkruar Visar Ganiu, kryetar i Komunës së Çairit

Edhe përfaqësuesit e LSDM-së dhe Qeverisë vijojnë të vetizolohen pas kontaktit që kanë pasur me nënkryetarin e partisë Muhamed Zeqiri si dhe me drejtoreshën e DAP-it Sanja Llukarevska, të cilët kanë rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Në vetizolim do të jenë edhe këshilltari për ekonomi i Qeverisë, Fatmir Bytyqi dhe drejtori i Gazetës Zyrtare, Martin Kostovski.

“Pas lajmit të djeshëm për testin pozitiv për COVID-19 të Sanja Lukarevskës e për shkak të takimit që e kisha me të gjatë javës së kaluar, nga mëngjesi i sotëm me sugjerim të epidemiologëve jam në vetë izolim deri më datë 12 Qershor”, ka shkruar Fatmir Bytyqi, këshilltar për ekonomi në Qeveri.

“Bëra test për virusin Covid-19 për shkak të kontaktit me shoqen time Sanja Llukarevska e cila është pozitive për virusin. Për fat të mirë, nuk kam simptoma dhe shpresoj se nuk do të jem pozitiv”-tha Maritin Kostovski, drejtor i Gazetës zyrtare të RMV-së.

Pas kontakteve me Zeqirin dhe Llukarevskën, në vetizolim janë edhe kryeministri teknik Oliver Spasovski, drejtori i Policisë Financiare Arafat Muarremi, zv/kryeministrja për çështje ekonomike Milla Carovska etj./Alsat

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *