BotaTe FunditTe Gjitha

Kryebashkiakut turk lutet: O Allah, dërgoji Amerikës një tjetër katastrofë natyrore

Uragani “Irma” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka sjellë me mijëra viktima dhe dëme material.

Por ajo që ka bërë bujë në media është komenti  i kryebashkiakut të Ankarasë.

Ai shkruan duke i  dërguar lutje Allahu që të dërgojë një tjetër katastrofë natyrore ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

 “Kostoja e uraganeve Harvey dhe Irma është 290 miliardë dollarë. Do vazhdojmë të lutemi dhe t’i kërkojmë Allahut që t’i dërgojë një tjetër fatkeqësi natyrore kështu do merren me problemet e tyre dhe jo me ne”,shkruan ai.

Kujtojmë që Melih Gokcek është një eksponent i lartë i AKP, i partisë së Erdogan, si dhe kryebashkiak i Anklarasë qysh prej vitit 1994.

(S.SH/Shuplaka)

 

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *