Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Cristiano Ronaldo i bën vetes dhuratën super luksoze, 10 milion euro

Futbollisti më i suksesshëm në botë, Cristiano Ronaldo, e ka “hak” jetën e tij luksoze, pushimet e gjithçka tjetër të shtrenjtë në jetën e tij.

Të gjithëve na tërheq shpesh vëmendjen në Instagram, shtëpia e Ronaldos, blerjet super të shtrenjta të partneres të tij, Georgina Rodriguez dhe së fundmi ka bërë xhiron e rrjetit dhurata luksoze që futbollisti i ka bërë vetes.

Ronaldo ka shpenzuar 10 milion dollarë “Bugatti 110”, një ndër makinat më të veçanta në botë.

Sipas mediave të huaja, makina e re kap një shpejtësinë 379 km/h. Shpejtësinë 100km/h makina e tij e arrin për vetëm 2.4 sekonda.

Nga ky lloj i makinës së fundit të Ronaldos ekzistojnë edhe nëntë të tjera nëpër botë.

Ndër vite futbollisti ka blerë tetë Ferrari, disa Roll Royce, BMË dhe , derisa tani e ka shtuar edhe një jaht super të kushtueshëm.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *