Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Krimi i dyfishtë në Durrës, shoqërohen 45 persona (Pista e hetimit)

Për ngjarjen që tr onditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e kaluar ku mbetën të vd ekur nga autor të paidentifikuar dy persona, ndërsa gazetarja e Fax News, Albana Aliaj raporton se janë shoqëruar 45 persona.

Mësohet se personat e shoqëruar janë marrë në pyetje dhe më pas janë lënë të lirë, ndërsa në momention kur ka ndodhur ngjarja kanë qenë të pranishëm edhe shumë dëshmitarë për të cilët mendohet se janë pjesë e personave të marrë në pyetje.

Vik timat Anxhelo Avdiaj dhe Dorian Shkoza punonin në një servis në zonën e Shkozetit së bashku ndërsa ky i fundit kishte qenë në b urg, ku ishte dë nuar me 8 vite he qje lirie për tr afik të lë ndëve nark otike.

Shkoza kishte lënë qelinë në vitin 2010, por duket se e kanë ndjekur pas pro blemet që lidhen me tra fikun e dro gërave në qytetin bregdetar të Durrësit.

Ajo që e bën dhe më interesante situatën është fakti se Shkoza ka qenë subjejt i OFL-së, po ende pa iu përmendur emri nga zedhënësja se ksi e policisë, duket se e kanë pasur më të lehtë që ta gjejnë kri minelët.

Pista e parë e het imeve është se ngjarja ka ndodhur pas një ko nflikti të castit ndërsa nuk përjashtohet pista për pri shje pazaresh.

Është gjetur gjysmë e dje gur makina që dys hohet se kanë përdorur autorët në vr asjen e dyfishtë që ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Shkozet të Durrësit.

Burime bëjnë me dije se autorët e kanë bra ktisur mjetin në afërsi të Bishtit të Zhurit, në rrugën ku futesh për në Rrogozhinë, dhe dys hohet se janë larguar prej aty me një mjet tjetër.

Mjeti që është përdorur në këtë ngjarje të rë ndë, i ka pasur targat e vjed hura.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.