AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Krimet e Rënda kërkojnë 10 vite burg për 3 gjyqtarët, 2 për biznesmenin

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë pretencën në gjyqin ndaj tre ish Gjyqtatëve të Apëlit Durrës, të akuzuar për “korrupsion”.

Sipas prokurorisë ata udhëtuar drejt Spanjës për te ndjekur “El Classicon”, udhëtim i sponsorizuar nga një person të cilin e kishin palë në një gjykim, konkretisht biznesmeni Namik Sadikaj.

Prokuroria ka kërkuar për:

Kliton Spahiu 3 vjet 6 muaj burg

Petraq Dhimitri 3 vjet burg

Petrit Ceno 3 vjet burg

Për të tre ulet një e treta e dënimit në rast se pranohet nga gjykata për shkak të gjykimit të shkurtuar. Për të tre dënimi plotësues: 3 vjet te mos ushtrojnë funksione publike.

Biznesmeni Namik Sadik sipas prokurorisë duhet të dënohet me 2 vjet burg.

(E.K/Faxweb.al)

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *