Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Sot, 3 vjet që jam largu, miq dhe armiq s’i kam harru”, Spahiu lëshon mesazhin pas largimit nga vendi

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu ka postuar një shkrim në rrjetet sociale, ku kujton faktin se tashmë janë bërë tre vite që ai ka lënë Shqipërinë.

Me vargje që rimojnë mes tyre, Spahiu shkruan se ka miq dhe armiq të cilët nuk i ka harruar ende, ndërsa shton se edhe pse ka 30 vite në demokraci, Shqipëria ende nuk ka bërë hapa për të ndryshuar.

“Sot, 3 vjet që jam largu, Miq dhe armiq s’i kam harru, Dhe sikur 30 vjet me kalu, Prap Shqipëria s’ka për t’ndryshu!”, shkruan Spahiu, që tashmë prej tre vitesh ndodhet në Gjermani. Ai u largua pas zhgënjimit që mori para zgjedhjeve të 2017-tës nga Lulzim Basha, me të cilin kishte pasur marrëveshje më parë, por që nuk u konkluduan në ato finale. Spahiu ka qenë një nga mbështetësit e Republikës së Re, që premtonte Basha, dhe protestave në çadrën e famshme përpara kryeministrisë.

Që prej asaj kohe, Spahiu vazhdimisht nxjerr të palarat e klasës politike shqiptare, për të cilën thotë se po çojnë gjithnjë dhe më keq shqiptarët, ndërsa vetë ai duket i shkëputur çdo ditë dhe më shumë nga politika aktive.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *