Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

KQZ ia ktheu listat se nuk plotësonte kuotat gjinore, PD-ja ridepoziton dokumentacionin e kandidimit

Partia Demokratike ka ridepozituar në KQZ listat e kandidatëve për të gjitha qarqet, në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

KQZ ia kishte kthyer listat PD-së për korigjim, duke qenë se nuk ishte plotësuar kriteri i kuotave gjinore në disa qarqe.

Jo vetëm PD-ja, por edhe PS, por edhe disa partive të tjera të vogla, për shkak të parregullsive që kishin me kuotat gjinore, dokumentacionin e kandidatëve dhe formularet e dekriminalizimit. Partitë kanë 5 ditë kohë në dispozicion që ti korigjojnë listat, dhe të bëjnë edhe renditje të re të mundshme.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.