Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kosovë/ Tropojani i gôdíti në mes të natës, të afërmit e víktímès rrëfejnë ngjarjen e rèndè

Dje në mëngjes ka ndodhur një trágjèdi në fshatin Bardhaniq të Gjakovës ku një shtetas i Shqipërisë vráù një person me thíkë dhe dy persona të tjerë i plágôsí rëndë.

Shtetasi i Shqipërisë në orët e mëngjesit dyshohet se ka vrárè bashkëshortin e kushërirës së vet, e po ashtu e ka plágôsur edhe kushërirën dhe djalin e saj dhe i njëjti dyshohet se kishte prôblème mendore.

Vëllai i víktímès, Kristë Mula, në një postim në Facebook ka treguar se si ka ndodhur ngjarja trágjíke.

Mula ka thënë se i dyshùarí kishte qëndruar disa ditë në shtëpinë e víktímës dhe, sipas tij, pabèsísht i ka hyrë në dhomë vëllait të tij, me ç’rast e ka mby tur atë.

Me të dalë nga dhoma, i dyshuari ka plágôsur edhe djalin e víktímès, i cili është në gjendje të rèndè.

Postimi i tij:

“Miq shok , pas nje tragjèdíe qe patem dje me daten 7 korrik ne shtepin tone , ku si pasoj e plágve te marra vdíq Vellau i jon Nov, ne moshen 60 vjeqare nga nje i pabès ku ishte duke fjetur ne shtepin e vllaut si nip i mikut te vllaut nga Luzha E Tropojes Agrèsorí kishte qendruar disa her ne shtepin e vllaut ku ishte pritur si mik i familjes ton pasi ishte Nip i mikut te vllaut pa bèsisht ju hyri ne dhom ne oren 3 te mengjesit vllaut i mori jeten e kusherires i shkaktoi disa plág , ne te degjuar djali vllaut Marku nje bertim qe po ndodh kishte dal nga dhoma ne koridor dhe me njeher ishte gôdit me thíkè ku edhe esht ne gjendje te rend Agrèsori me sa duket kishte qellimin e shfársjes se familjes , Per kohen e vorimit do ju njoftojme me kohe”, ka shkruar ai.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *