Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Arrèstohen 2 të shumëkërkuarit, ministri njofton èkstradimin e tyre (EMRAT+FOTOT)

Ministria e Brendshme e Kosovës gjatë javës së kaluar ka arrèstuar Besim Krasniqin dhe Fadil Toçin nga fshati Kondovë.

Ata kishin fletë-árrest të lëshuar nga MPB-ja e Shkupit për vepra të rènda pènale. “Aksioni për arrèstimin e tyre është realizuar në bashkëpunim të ndërsjellë mes INTERPOL-it në Prishtinë dhe MPB-së në Maqedoni”, njoftoi ministri i brendshëm Naqe Çulev në profilin e tij në Facebook.

Sipas tij, procedura e mëtejshme për èkstradimin e tyre do të koordinohet nga Ministria e Drejtësisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *