Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kosova thyen rekordin, këngëtari tregon shifrat: 20 mijë shqiptarë janë strehuar këtu

Pas tërmetit të tre ditë më parë, mijëra familje u prekën dhe mbetën pa banesë, ndërkohë që Kosova ka hapur dyert e saj në formë institucionale por edhe njerëzore e humane nga njerëz të shumtë që janë sensibilizuar me tragjdedinë që mori 50 jetë njerëzish e u plagosën mbi 900 të tjerë.

Këngëtari i njohur Capital T ka publikuar një foto në rrjetet sociale përkrah të cilës shkruan se deri më tani, në Kosovë janë strehur 20 mijë shqiptarë.

“Ish kampi i kforit Gjerman ne Prizren me kapacitet 800 persona e me kushte shume te mira tani eshte stermbushur. Nevoja eshte E MADHE per ushqime te shpejta (racione ditore) si dhe gjera te tjera higjenike.
Tani numerojme afersisht 20’000 persona te strehuar ne Kosove 🇽🇰🇦🇱”, shkruan këngëtari.

Theksojmë se Kosova ka qenë shteti i parë që i është përgjigjur në ndihma Shqipërisë pas tërmetit ku përfshihen ato të ekspertëve të kërkim-shpëtimit, ndihma materiale etj.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

 

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *