Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Nuk ka të ndalur rritja e shifrave të personave të infektuar me Covid-19 në Kosovë, humbin jetën 8 persona

Në Kosovë, situata epidemiologjike me Covi19 po tregon sinjale të përkeqësimit. Në 24 orëshin e fundit në Kosovë janë shënuar edhe 767 raste të reja nga Covid-19. Ndërkohë edhe  tetë persona  kanë humbur betejën me këtë virus të rrezikshëm.

Kështu u bë e ditur në raportin ditor të bërë publik nga ana e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Janë testuar gjithsej 2.178 mostra të arra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 767 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 4 raste (87, 84, 61 dhe 60 vjeç), Gjilan 2 raste (89, 77 vjeç), Prishtinë 1 rast (74 vjeç), Suharekë 1 rast (70 vjeç).

Aty shpjegohet edhe për rastet specifike të paraqitura me Covid-19 për secilën komunë të Kosovës.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.