Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaShëndetiTe FunditTe Gjitha

Nuk bie kurba pándemike në Kosovë, gjatë 24 orëve kanë rezultuar pozitv 18 persona

Situata pándemike në Kosovë duket se akoma nuk po gjen qetësi pasi edhe sot ka patur raste të reja pozitive.

Autoritetet në vend bëjnë me dije se numri i të ínfektuarve me kòronavirus ka shkuar në 945 dhe se gjithashtu janë shëruar edhe 19 persona të prèkur nga kòronavirusi.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 300 mostra, prej të cilave 18 kanë rezultuar pozitiv.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Ferizajit 9 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Talinoc i jerlive dhe 3 raste Rahovicë), komuna e Gjilanit 6 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Gjilan dhe 2 raste Përlepnicë) dhe komuna e Vushtrrisë 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Vushtrri)”, ka njoftuar IKSHPK.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *