Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Koronavirusi prek edhe OKB-në, konfirmohet për 189 anëtarë të OKB-së të infektuar që nga…

Koronavirusi po njeh rritje të konsiderueshme në botë si në të prekur ashtu edhe në viktima.

Virusi famëkeq bëhet me dije se ka prekur edhe OKB-në.

Lajmin e ka bërë të ditur zv / zëdhënësi i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Farhan Haq.

Në njoftim thuhet se të paktën tre persona brenda Organizatës së Kombeve të Bashkuara kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Ndërsa, në të gjithë botën rezultojnë si të infektuar 189 anëtarë të OKB-së që nga mbrëmja e së dielës.

Nëse nuk përballemi me pandeminë dhe pasojat e saj njëkohësisht, virusi do të vazhdojë të transmetohet si zjarri masiv, duke marrë jetë, duke prekur njerëzit dhe duke kërcënuar kohezionin shoqëror”, tha Mohamed.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *