Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shpérthen koronavirusi në Francë, mbi 12 mijë raste për 24-orë. Parisi ‘shpallet’ zonë e gadishmërisë maksimale: Mbyllen restorantet dhe baret

Franca mund ta shpallë kryeqytetin një zonë të “gatishmërisë maksimale” që përkthehet me mbylljen e të gjitha restoranteve dhe bareve nga e hëna, nëse situata Covid-19 nuk përmirësohet.

Qeveria e vendit përdor tre kritere për të vendosur nëse alarmi maksimal mund të zbatohet në ndonjë territor, duke përfshirë numrin e përgjithshëm të të infektuarve, numrin e rasteve në grupmoshën e rrezikuar si dhe numrin e shtretërve të kujdesit intensiv në dispozicion.

Ndërkohë, ministria e Shëndetësisë në vend raportoi 13,970 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Të mërkurën numri i rasteve ditore ishte 12,845.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *