AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Koronavirusi/ Ja kush është shteti i fundit evropian në të cilën është regjistruar rasti i parë

Norvegjia është bërë vendi i fundit evropian që regjistroi një rast të koronavirusit.

Agjencia e shëndetit publik në vend ka konfirmuar lajmin. Personi u kthye nga Kina në fund të javës së kaluar dhe është izoluar në shtëpi.

Personi nuk ka gjasa të ketë infektuar të tjerët, tha agjensia. Kujtojmë se Italia është bërë një nga shtetet më të alarmuara sa i përket Koronavirusit në ditët e fundit dhe numri i të prekurve  është rritur ndjeshëm.

Autoritetet kanë raportuar një rritje të mprehtë të numrit të çështjeve të konfirmuara gjatë 24 orëve të kaluara, shumica e tyre në rajonet e Lombardisë dhe Veneto.

Shifrat e fundit tregojnë se 12 njerëz kanë vdekur nga virusi, dhe aktualisht ka 400 raste të konfirmuara në të gjithë vendin.

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *