Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Kontenierët i marrin me miq”, banorët e prekur nga tërmeti në qiell të hapur: Komuna të tregohet transparente

Rreth 260 banesa janë shkatërruar në fshatin Mazhë, Bubq apo edhe fshatra të tjerë të Fush-Krujës, kanë qenë një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Banorët ankohen se komuna në fshatin Mazhë nuk i katrajtuar banoërt njëlloj. Fax News ishte pranë familjes Rrushi, ku familjarët jetojnë ende në çadër pasi banesa e tyre është shembur krejtësisht.

“Çfarë bje siper ne e presim poshtë .Na kanë ndihmuar me ushqime, por na kanë sjellë një çadër dimërore. Jemi 6 pjestarë të familjes.

Kemi aplikuar, por nuk dimë gjë se çfarë do të bëhet. Na kanë thënë OK, por presim. Shkojmë interesohemi nuk na jep asnjeri asnjë përgjigje, por mirë është të mos kalojë me mik me shokë, se unë nuk njoh njeri.

Ka 37 vjet që është ndërtuar kjo shtëpi. Më keq nuk ka, kontenierët vijnë me miq e me shokë, asgjë nuk na kanë sjellë. Kërkojmë përgjigje. Komuna kërkoj të jetë transparente kaq kërkoj.”- shprehet kryefamiljari.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *