AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Konkurenca për turizmin në detin Jon, media greke: Shqipëria ofron resorte me çmime shumë të ulta

Konkurrenca në Detin Jon është e fortë në sektorin e turizmit, pasi vendi fqinj ofron resorte me çmime shumë të ulëta, shkruan star.gr.

Hoteli që shihni ju ndodhet në Llogara. Është katërfish më i lirë dhe një qëndrim brenda natës për dy persona në gusht kushton 49 euro.

Në të njëjtën kohë në Benitses në Korfuz një natë korresponduese do të kushtojë 130 euro për një natë.

Ky vendpushim katërdimensional ndodhet në Drimadhe në bregdetin e Shqipërisë. Një natë në gusht kushton 65 euro. Një rast përkatës në Tsilivi, Zakynthos, vlerësohet në 140 euro.

Natyrisht, arma e ishujve greke në fytyrën e çmimeve të ulëta të vendit fqinj është niveli më i lartë në shërbimet, të sigurisë dhe të infrastrukturës.

Kohët e fundit bizneset e turizmit në Shqipëri dalin si kërpudhat duke shfrytëzuar bukurinë e peizazhit. Plazhet mbresëlënëse në Lukóvë dhe ujërat blu në Dhërmi dhe Sarandë tërheqin më shumë turistë.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *