Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Konfirmohet shqiptari i parë i prekur nga Koronavirusi në Itali, është nga Kuçova, në moshë të re

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi mesnatën e djeshme, se dy persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ata janë babë e bir dhe kanë udhëtuar nga Italia ditët e fundit.

Ndërsa mësohet se një tjetër shqiptar, i cili jeton në Itali, është i prekur nga virusi. Sipas oranews, ai është nga Kuçova, banues në Codogna, 43 vjeç, Itali.

Shqiptari është i shtruar në spital e të afërmit thonë se e ka kaluar virusin, por vazhdon të qëndrojë në spital.

Ata nuk japin shumë detaje për shkak të ruajtjes së privatësisë, por thonë që ai tani është në gjendje të mirë shëndetesore.

Gazetarja Alba Kepi shprehet se ishte e paevitueshme duke marrë parasysh se shumë shqiptarë jetojnë në Itali. Situata në vendin fqinj është e vërtetë shqetësuese, pasi ka hyrë në fuqi dekreti i firmosur nga kryeministri Conte.

Kujtojmë se numri i viktimave në Itali është 366.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *