AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Komisioni i Ekonomisë miraton Buxhetin e vitit 2020, 20 miliardë lekë për dëmet e tërmetit

Deputetët që janë pjesë e Komisionit të Ekonomisë kanë miratuar pas diskutimeve në Kuvend, Buxhetin e vitit 2020.

Në Komision u fol edhe për fondin e rindërtimit nga ku u theksua se është 20 miliardë lekë nga të cilat 13 miliard ngqa Buxheti I Shtetit dhe 7 nga donacionet.

Arben Ahmetaj tha se 1.2 miliadrdë lekë janë përdorur për strehimin e qytetarëve shtëpitë e të ilëcve janë shpallur të pabanueshme. Ai tha gjitashtu se në fund të vitit 2020 fondet e pashpenzuara nuk do të preken. Fondet që do të mbeten të pashpenzuara tha ai gjitashtu, do të përdoren për të njëjtin qëllim vitin e ardhshëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim nis detyrën në Shqipëri. Me ardhjen e saj mendoni se do të ketë 'koka të prera' ndër politikanë dhe eksponentë të krimit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *