AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Komisioni hetimor për shkarkimin e Metës, vjen reagimi i parë nga PD

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas nisjes së komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Me anë të një postimi në “Facebook”, Paloka shkruan se kjo nismë tregon qartazi se kryeministri Rama ka vendosur të zhytet edhe më thellë në çmendurinë e tij antiligjore.

 “Shqiperise tanime i eshte prere rruga per hapjen e negociatave prej nje qeverie te lidhur me krimin e qe shkeljen e ligjit e te Kushtetutes e ka kthyer ne rutine, por nuk mund te lejojme qe cmenduria dhe babezia e nje njeriu te na ktheje vite mbrapa”, shkruan ndër të tjera Paloka.

Statusi i plotë:

Vazhdimi i lojes me te ashtuquajturin “komision hetimor per shkarkimin e Presidentit te Republikes”
tregon qartazi se Rama ka vendosur te zhytet edhe me thelle ne cmendurine e tij antiligjore, antikushtetuese dhe antidemokratike.

Ai qe emeroi Valdrin Pjetrin dhe qe vazhdon te mbroje Kajmakun , kercenon me shkarkim Presidentin e Republikes vetem sepse ne zbatim te detyrave te tij kushtetuese mori vendime qe prishen planet e Rames per te futur vendin ne gjakderdhje.

Shqiperise tanime i eshte prere rruga per hapjen e negociatave prej nje qeverie te lidhur me krimin e qe shkeljen e ligjit e te Kushtetutes e ka kthyer ne rutine, por nuk mund te lejojme qe cmenduria dhe babezia e nje njeriu te na ktheje vite mbrapa.
Shqiptaret meritojne Evropen jo Edvin Ramen!

Fjalët Kyce

BILD publikoi një shkrim ku aludohej se PD ka lobuar me qindra mijë dollarë kundër integrimit të Shqipërisë dhe pa mbushur 24 orë e fshiu nga serverët e saj:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *