Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Komisioneri Europian, Varhelyi uron Albin Kurtin: Pres të punojmë për rrugën drejt BE-së, dialogu me Beogradin mbetet kyç

Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi ka uruar Parlamentin e ri dhe kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurtin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Varhelyi shkruan se po pret të  punojë me qeverinë e re për rrugën drejt Bashkimit Evropian, ndërsa thekson se dialogu me Beogradin mbetet kyç.

Postimi i Varhelyi:

#Kosovo: Urime Parlamenti i ri dhe Kryeministri @albinkurti & qeveria e tij Unë pres që të punoj me ju për të çuar përpara reformat në rrugën #EU dhe për të vazhduar luftën kundër # COVID19. Dialogu me Beogradin mbi normalizimin e marrëdhënieve mbetet kyç.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.