Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Kemi filluar të flasim me vete, i mbajmë telefonat në vesh për maskím”, mbrojtësit e Teatrit Kombëtar ‘zbarkôjnë’ në KLSH: Nuk mund të jemi me kavíe

Një grup aktívistësh dhe mbrojtës së kaùzës së godinës së Teatrit Kombëtarë kanë dèpozituar në Këshillin e Lartë të Shtetit një kërkesë për auditim në bashkinë e Tiranës pasi kanë dyshíme të arsyeshme se buxhetit të shtetit i është shkaktuar një dëm i konsiderueshëm.

Aktori Mehdi Malkaj gjatë nëj prononcimi për mediat u shpreh se nuk mund të lejojnë që të jenë më kavíe për studime, por duhet që qeveritarët të tregojnë ku shkojnë taksat tona.

“Nëse e kam gabim, unë jam dakord të futem në bùrg, nuk e kam provuar, le ta provoj. Njerëz jemi qytetarë të lire, paguajmë taksat duhet të na thonë ku venë këto qerrata taksa. Niveli është shumë kèq kemi filluar të flasim me vete. I shikoni me telefon jo është maskím sepse njerzit po flasin me vete.

Drejtësia deri tani kanë abùzuar të gjithë me këtë drejtësinë. Ata që kemi zgjedhur neve nuk janë për të na rr.ahur neve janë për të na shërbyer neve. Pa merak do bëhet, kjo do bëhet ajo. Kjo vlen për të gjithë. Unë nuk jam një kavíe që të rri në kafazin tim e të bëhet çtë duan. Mendoj se nuk duhet të jemi më kavíe na ka dhënë zoti një tru për ta vënë në shërbimin tonë personale dhe për shoqerinë.”- tha Malkaj.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *