Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Klejdi ishte si mishi dhe gjaku im. Jam në një film horror”, flet djali i familjes që humbi jetën në aksidentin tragjik: I çova vetë në aeroport, babi ishte miku im më i mirë

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rrugën e Kombit. Djali i madh i Blerimit, Mirsadi, ka rrëfyer detaje për aksidentin tragjik nga i cili humbi katër anëtarë të familjes.

“Ndihem sikur jam në një film të keq horror!”, thotë Mirsad Avdijaj 26-vjeç, për të përditshmen zvicerane “Blick”.

“Ai është djali i madh i Blerim Avdijaj dhe lejon BLICK të tregojë fotografitë e të ndjerit dhe të japë emrat e tyre të plotë. Përveç babait të tij, gruaja e tij e dytë Anjeza si dhe vajza e tyre Medina dhe Klejdi njëmbëdhjetë vjeçar – djali i Anjezës nga martesa e saj e parë, gjithashtu humbën jetën në aksident”, vijon raportimi i Blick.

“Unë i doja shumë të gjithë, Klejdi ishte si mishi dhe gjaku im,” u shpreh Mirsad Avdijaj. Të Dielën e kaluar, ishte vetë ai që e çoi familjen në aeroport. Teksa rrëfen marrëdhënien me familjen, thotë se babai “ishte miku im më i mirë, ende nuk mund të mendoj qartë ”.

Miqtë e Blerim Avdijaj ende nuk mund t’i besojnë lajmit të trishtuar. “Të gjithë jemi në shok. Unë e njoh Blerimin për njëzet vjet. Ai ishte një njeri kaq i mirë dhe i mirë. Gjithmonë shumë shoqëror dhe i lumtur ”, thotë një shok i të ndjerit për BLICK, transmeton Gazeta Express.

Fqinji Muamet R, është tronditur gjithashtu: “Ne gjithmonë bënim grill së bashku dhe fëmijët tanë luanin në kopsht. Nuk u kam thënë akoma se miqtë e tyre kanë vdekur”.

Varrimi i viktimave bëhet gjatë ditës së sotme në Tiranë, ndërsa në aksident shpëtoi vetëm një vajzë e vogël 3-vjeçe, gjithashtu e lënduar rëndë. Ajo cila po trajtohet në Spitalin e Tiranës.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *