Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Kishte kontaktuar një mjek që rezultoi pozitiv me COVID 19, vetëizolohet Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel është vetëizoluar. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i qeverisë gjermane.

Mësohet se kancelarja kishte takuar një mjek i cili rezultoi pozitiv me koronavirus.

Zëdhënësi i qeverisë Seibert ka deklaruar se Merkel do kryeje testin për COVID 19, ndërkohë që ka shtuar se ajo do vijojë drejtimin e qeverisë nga karantina në banesën e saj.

Në dy javët e ardhshme në Gjermani ndalohen kontaktet mes njerëzve jashtë familjeve. Ndalohet dalja në rrugë e më shumë se dy personave së bashku. Mund të dalin edhe më shumë persona së bashku, por vetëm nëse janë anëtarë të një familje të ngushtë.

Qëllimi nuk është ndalimi i daljes së njerëzve jashtë, por ndalimi i kontakteve sociale dhe ndërprerja e zingjirit të përhapjes së virusit Corona, i cili në Gjermani ka marrë hov në ditët e fundit. Kështu u vendos në një konferencë telefonike të zhvilluar sot mes kancelares Angela Merkel dhe kryeministrave të landeve të Gjermanisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *